Koho sa týka inkontinencia?

Inkontinencia je problém, ktorý sa netýka iba starších žien, ako je to častokrát prezentované v televíznych reklamách. Chcete si užívať obľúbené činnosti bez toho, aby aj malé kýchnutie znamenalo veľký problém? Ste mladá vysokoškoláčka, žena v produktívnom veku alebo dáma v najlepších rokoch ? Pomôžeme vám cítiť sa pohodlne a hlavne bez stresu, aby ste sa kvôli úniku moču (inkontinencii) neocitli v trápnej situácii.

Základne informácie o kurze

Ponúkame vám liečebný kurz v trvaní 6 týždňov, ktorý je zameraný výhradne pre ženy. Cvičí sa 1x do týždňa v skupinke maximálne 5 žien pod dohľadom fyzioterapeuta. Cvičenie bude trvať 50 minút čistého času s výnimkou prvého stretnutia. Počas prvej lekcie Vás chceme oboznámiť s problematikou inkontinencie podrobnejšie. O jej typoch, rizikových faktoroch, možnostiach liečby. Priestor bude samozrejme aj na otázky, preto čas strávený na prvej lekcii bude trvať okolo 2 hodín.

Ako prebieha kurz?

Počas prvej dvojhodinovky si vyplníte krátky dotazník, ktorý zhodnotí váš aktuálny zdravotný stav. Dozviete sa, ako bude kurz prebiehať. Naučíte sa základné techniky prevedenia cvičení, aby ste vedeli správne a efektívne cvičiť na dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Ostatné lekcie budú zamerané na samotné cvičenie, ktorého úroveň sa bude postupne zvyšovať. Na začiatku každej lekcie bude opakovanie predošlých cvikov, kontrola ich prevedenia a následne sa naučíte cvičenia v iných polohách. Budeme cvičiť v ľahu, v sede, v stoji a aj počas chôdze aby sa cvičenie stalo vašou súčasťou.

Čo si mám priniesť?

Na kurz si treba priniesť pohodlné oblečenie, všetko ostatné vrátane cvičebných pomôcok a materiálov zobrazujúcich cvičenie na doma zabezpečíme my.

Čo ak my nebude vyhovovať termín?

Počas kurzu bude možné absolvovať jedno náhradné cvičenie, ak sa nedostavíte na lekciu po dohode s fyzioterapeutom.

Prihlásenie

Prihlásiť na konkrétny termín kurzu sa viete cez formulár nižšie. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať mailom či telefonicky. Ak by Vám viac vyhovoval individuálny tréning, stačí ak nám napíšete mail s touto požiadavkou a radi Vám vyhovieme. Po prihlásení sa na kurz je potrebné zaplatiť sumu 96 € na číslo účtu: SK4409000000005108326216 najneskôr 5 dní pred jeho začiatkom! Do poznámky prosím uveďte Vaše meno, priezvisko a kurz inkontinencia.