fbpx

Metodiky

Pri jednotlivých terapiách využívame a kombinujeme metodiky, ktoré nám dávajú ucelený pohľad na zdravotný problém.

Metodika L. Mojžišovej

Metodika Ľudmili Mojžišovej pomáha ženám, ktoré majú problém otehotnieť, mávajú bolesti pred, počas alebo po menštruačnom cykle, bolesti v oblasti panvy alebo hrudnej chrbtice. Pojem funkčná sterilita znamená nemožnosť otehotnieť bez zjavnej inej organickej príčiny, ktorá by mohla znemožniť oplodnenie. Koncept spočíva v mobilizácii kĺbnych štruktúr a znížení svalového tonusu v oblasti panvy, čím môže priaznivo ovplyvniť funkciu orgánov, ktoré sú uložené v panve. Prepája manuálne techniky- mobilizácie rebier, uvoľnenie svalov panvy a hrudníka a systém cvičenia, vďaka ktorým sa zlepší funkčnosť svalov.

Neuro Mobilizačná terapia

Problémy s vyžarovaním do horných alebo dolných končatín často sprevádzajú poruchy platničky. Tlak platničky sa na nervovú štruktúru prenáša cez nervový systém do okrajových častí tela, čím vytvára nepríjemné ťahavé bolesti, brnenie v končatinách, bolesť rôzneho charakteru, ktorá znepríjemňuje denné aktivity či spánok. Ošetrenie nervových štruktúr napomáha regenerácii, zníženiu až odstráneniu bolesti. Následné cvičenie pre zlepšenie mobility nervových štruktúr Vás udrží v pracovných či voľnočasových aktivitách bez bolesti.

Funkčná dynamická stabilizácia v kontextu vývojové kineziológie

Tento systém cvičenia vychádza z postupného vývoja dieťaťa. Prináša ekonomické zapájanie svalových reťazcov- svalové reťazce sú prepojenia svalov. Cez oporný systém tela sa zapájajú svaly efektnejšie a vytvárajú tak kvalitný základ stability a pohyblivosti pohybového systému. Centralizácia kĺbov prináša optimálne statické zaťaženie a tým lepšiu funkčnosť mäkkých tkanív. Tento systém cvičenia sa využíva pri problémoch s platničkami, bolesťami jednotlivých častí chrbtice- bolesti hlavy, hrudnej a krížovej oblasti, nestabilite hlbokého stabilizačného systému, nefunkčnosti brušných svalov, diastáze brucha aj po pôrode, pooperačných stavoch, bolestiach kĺbov- ramien, lakťov, zápästí, bedrových kĺbov, kolien a členkov.

Sprievodca severskej chôdze Nordic walking a Vertical walking

Chôdza je jeden zo základných stereotypov, ktorú vykonávame každý deň. Je súčasťou nášho života. Prečo by sa nemohla stať chôdza Vašou terapiou? Správne zapojenie svalov pohybového systému zaručí lepšiu ekonomiku pohybu a zaťaženie kĺbov. Aktiváciou svalov zníži tlaky v opornom systéme, platničkách, a váhonosných kĺboch. Výhodou je samozrejme pohyb na čerstvom vzduchu, v prírode. Walking priaznivo pôsobí ako prevencia pri vzniku osteoporózy, nadváhe, oslabenej imunite, problémoch s dýchacím systémom- astma bronchiale, alergie, pomáha ďalej pri kardiovaskulárnych ochorenia, využiť sa môže v rehabilitácii pooperačných stavov, neurologických diagnózach, problémoch v psychickej oblasti.

NMS koncept

Tento prepracovaný koncept diagnostiky a terapie zaručuje komplexný prístup k riešeniu problému pohybového systému. Diagnostika zaručí správne smerovanie následnej terapie. Cez ošetrenie mäkkých častí zníži napätie a ovplyvní bolesti hlavy, hrudnej a lumbálnej chrbtice, problémy s platničkami, či bolesti váhonosných kĺbov. Vďaka rukám fyzioterapeuta, ktorý ručne prepracuje (ošetrí) všetky mäkké časti pohybového systému, v ktorých hľadá napätie, bolestivé body („hrčky“) skrátenia svalov, či bolestivé úponové časti svalov, šliach a väzov na kĺboch vytvorí rovnováhu, ktorú potrebuje pre správnu funkciu Vášho tela. Následné cvičenie zaručí dlhodobý pozitívny efekt v riešení Vášho problému pohybového systému.

Menu