Vieme, že ako mamička nemáte času na rozdávanie, no chceli by ste sa venovať aj sama sebe, čo je úžasné, práve preto je náš kurz navrhnutý, tak aby ste si počas 60-tich minút zacvičili, a to aj v tesnej blízkosti vášho dieťatka.

Kurz je venovaný ženám po období tehotenstva

V čase šestonedelia dochádza k najintenzívnejšiemu rozvíjaniu vzťahu medzi matkou a dieťatkom. Vaše telo sa zotavuje z tehotenstva a pôrodu, maternica sa sťahuje a brušná dutina sa dostáva do prirodzeného nastavenia. Vychutnajte si preto prvých spoločných 6 týždňov s bábätkom v maximálnom pokoji, a po tomto krásnom období sa budeme tešiť na čas, ktorý budete venovať zlepšovaniu svojho zdravia, aby ste sa naplno mohli venovať svojej ratolesti bez zbytočných zdravotných problémov. Samozrejme aj v ktoromkoľvek inom čase po tehotenstve.

Diastáza

Vzniká u žien počas tehotenstva rozostúpením svalov brucha pri raste dieťatka. Brušné svaly sa prirodzene po pôrode do cca 8 týždňov stiahnu. Ak sú však brušné svaly oslabené či preťažené môže vzniknúť diastáza. Diastáza sa môže nachádzať v priebehu celého priameho brušného svalu, najviac v oblasti pupka. Je dobré vedieť s ňou pracovať a predísť vzniku iných problémov pohybového systému.

Panvové dno

Panvové dno je tvorené svalovou a väzivovou platňou, ktorá uzatvára dno panvy. Má tvar misky a slúži ako nosný systém pre maternicu a panvové orgány (močový mechúr, močovú rúru, konečník). Svaly panvového dna majú dôležitú úlohu pri močení, vyprázdňovaní, dosiahnutí orgazmu a taktiež ovplyvňujú celkový priebeh pôrodu. Posilňovanie svalov panvového dna je dôležité, no často opomínané a práve preto sa budeme venovať počas kurzu aj jemu.

Čo bude kurz obsahovať?

Postupne budeme spolu meniť Vaše pohybové stereotypy v bežnom živote pri manipulácii s Vašim bábätkom aby ste mali svoje telo pod kontrolou. Spoločne sa povenujeme oblasti brušných svalov, diastáze a panvovému dnu. Počas kurzu sa naučíte vyšetriť diastázu, vedome ovládať, aktivovať a uvoľňovať svaly brucha a panvového dna, tak aby brušná stena zostala aktívna a pomáhala vytvárať stabilitu trupu pri bežných denných činnostiach. Vďaka uzavretiu diastázy sa vypuklé bruško stratí, aktivácia panvového dna Vám pomôže aj pri inkontinencii, zbavíte sa aj prípadných bolestí krížov, medzilopatkových svalov, svalov krku, či bolesti hlavy (migrény). Vďaka uzavretiu diastázy, spevneniu a aktivácií oslabených svalov sa bez obavy budete môcť opätovne vrátiť k činnostiam, ktoré ste vykonávali pred otehotnením.

Dieťatko môžete mať pri sebe alebo aj nie

Počas celého kurzu môžete mať svoje dieťatko pri sebe a tráviť vzácny čas spolu. Ak máte niekoho kto Vám ho postráži, radi Vás privítame aj bez neho. Cviky, ktoré sa naučíte počas kurzu si doma viete zacvičiť počas toho, ako je dieťatko bdelé a venujete mu svoj čas pri hrách na zemi.

Jednotlivé lekcie

Máme pre vás pripravených 6 lekcií na ktorých si ukážeme jednotlivé cviky a ich varianty aby ste ich mohli cvičiť aj v pohodlí svojho domova pri vašom bábätku. Cviky budú vykonávané v rôznych polohách no každá z nich je zacielená na Vás! Kurz je výhradne uzavretý a môžu sa ho zúčastniť len ženy, nie je možné absolvovať len niektorú lekciu zvlášť, nakoľko lekcie na seba nadväzujú. Cena kurzu je 96 €, jednotlivé lekcie budú prebiehať raz do týždňa 60 minút. So sebou si doneste deku na zem pre svoju ratolesť a obľúbenú hračku. V skupinke na kurze bude maximálne 5 žien aby sme sa Vám vedeli venovať aj individuálne a individualitu každej z Vás podporili. Len vytrvalou a intenzívnou prácou na sebe môžete dosiahnuť viditeľné výsledky, k čomu vám veľmi radi pomôžeme. Lekcie si môžete nahrať dve po dohode s lektorom kurzu. Za ostatné neabsolvované lekcie financie nevraciame.

Prihlásenie

Prihlásiť na konkrétny termín kurzu sa viete cez formulár nižšie. Pre viac informácií nás neváhajte kontaktovať mailom či telefonicky. Ak by Vám viac vyhovoval individuálny tréning, stačí ak nám napíšete mail s touto požiadavkou a radi Vám vyhovieme. Po prihlásení sa na kurz je potrebné počkať na vystavenie faktúry, ktorú vám zašleme mailom. Zaplatiť sumu 96 € v hotovosti viete aj na prvej lekcii kurzu. Prosím dajte nám o tom vedieť do poznámky pri prihlasovaní. Prosím pri platbe prevodom uveďte do poznámky Vaše meno, priezvisko a kurz diastáza.