Aký je postup a efekt ošetrenia?

Kompresná páska flossband napomáha zvýšiť lokálny metabolizmus a urýchlene sa zbaviť odpadových látok, ktoré vznikajú z dôsledku akéhokoľvek zranenia, či poškodenia tkanív. Ošetrenie začína omotaním pásky na ošetrované miesto, ktoré na chvíľu podlieha kompresii. Tá chvíľkovo znemožní prísun krvi a živín do miesta ošetrenia. Pod vplyvom kompresie začneme vykonávať pohyby ošetrovanou končatinou, čo zabezpečí trenie medzi svalovými vláknami, fasciálnym tkanivom a vrstvou podkožia, kde páska napomáha uvoľniť vzniknuté zrasty tkanív, odbúravať kyselinu mliečnu a ostatné odpadové látky aj na tých najneprístupnejších miestach ošetrovanej oblasti. Po odmotaní pásky nastáva tzv. špongiový efekt, ktorý zaručí prísun novej krvi a živín potrebných pre fyziologické fungovanie daného segmentu. Postup sa opakuje v počte, ktorý individuálne zvolí terapeut podľa druhu diagnózy, aktuálnej fázy hojenia a zdravotného stavu klienta.

Akým oblastiam pomáha páska flossband?

Technika sa zameriava predovšetkým na periférne kĺby, ako rameno, lakeť, zápästie, kĺby ruky, koleno, členok, kĺby nohy. Taktiež sa venuje svalovým partiám, ako paže, predlaktia, oblasť rúk, stehien, lýtok a oblasti nohy.

Pre koho je flossing vhodný?

Metóda flossingu je vhodná pre každého, kto trpí bolesťou a chce svoj problém vyriešiť. Je vhodná pre laickú verejnosť, veľmi pozitívne je hodnotená u rekreačných ale aj vrcholových športovcov, kde má bohaté využitie v rámci rýchleho návratu k športovej činnosti a požadovaného výkonu.