Spôsobujú vám bolesť

Málo kto vie, že fascie môžu byť zodpovedné aj za skracovanie svalov a následnú zhoršenú mechaniku pohybu. V ideálnom prípade by mali byť pružné, mali po sebe doslova „kĺzať.“ Dlhým zotrvávaním v jednej pozícii, jednostranným zaťažovaním tela ale aj nesprávnym pohybom sa ich vlastnosti menia čo spôsobuje obmedzenia v pohybe a často aj bolesť.

Skupinové cvičenia zamerané na fascie

V našom zariadení sme pre Vás pripravili skupinové cvičenia, ktoré sú zamerané priamo na fascie, resp. myofasciálny systém (systém svalovo-fasciálnych línii v ľudskom tele). Počas cvičení sa im budeme snažiť vrátiť pružnosť a pohyblivosť vo všetkých smeroch. Pohyb fasciálne štruktúry hydratuje a vytvára lepšiu cirkuláciu vody. Voda totiž tvorí až 2 tretiny ich zloženia a aj vďaka nej sú odolnejšie proti poškodeniu a možným zraneniam.

Pohybom k zdravým fasciám

Pre kvalitné fungovanie fasciálneho systému je dôležitý pohyb, ktorý ho prekrvuje a tým vyživuje. Veľa ľudí, ktorí sa venujú cvičeniu či športovaniu poznajú fasciálne cvičenie s pomocou valca, ktorý má za účel zlepšiť mobilitu pomocou prekrvenia.

Začíname zľahka

Cvičenia budú dynamické, nie však veľmi kondične náročné. Strečing fascií sa na začiatku vykonáva bez pomôcok, ale postupne sa náročnosť zvyšuje a pribudnú aj cvičebné pomôcky ako sú gumy či ľahšie činky.