Chcete vedieť, ako sa pripraviť na toto obdobie, alebo sa v ňom nachádzate a chcete vedieť čo pre seba môžete spraviť? Workshop bude nabitý množstvom informácií od starostlivosti o svoje panvové dno po pôrode, starostlivosti o jazvu či ako zvládnuť popôrodnú diastázu.

Anatómia, komplikácie a terapia

Spolu si prejdeme základy anatómie brucha a panvového dna pre lepšie pochopenie ich funkcie. Poznať svoje telo nám dáva možnosť lepšej kontroly nad liečbou a uzdravením. Zmeny prichádzajúce po pôrode nemusia byť vždy žiadúce. Estetický vzhľad brucha, diastáza, oslabenie či zvýšené napätie panvového dna je len „malou“ popôrodnou zmenou. Inkontinencia, jazvy po nástrihoch alebo sekciách sú zmeny, ktorým by ste sa chceli vyhnúť. Ak nastanú, je potrebné ich riešiť čo najskôr. Podporiť proces hojenia je dobré hneď na začiatku. Dlhý čas čakania môže vytvoriť nezvratné zmeny, ktoré sa vám nemusia páčiť.

Pre koho je workshop určený

  • Pre ženy, ktoré sa chcú pripraviť na obdobie po pôrode.
  • Pre ženy, ktoré chcú zlepšiť svoj zdravotný stav po pôrode.
  • Pre ženy, ktoré majú problém s inkontinenciou alebo problémom s vyprázdňovaním po pôrode
    diastázou priameho brušného svalu, problémami v sexuálnej oblasti, ako napríklad nedosahovanie orgazmu alebo bolestivý pohlavný styk.

Info k priebehu

Workshop bude trvať približne 5 hodín. Kapacita je obmedzená na 6 žien aby sme zabezpečili čo najlepší individuálny prístup. Zostavu základných cvikov, ktoré preberieme spolu budete mať pripravené aj v papierovej forme. Začneme o 9:00, je potrebné prísť aspoň 15 minút pred začatím aby sme vybavili formality. Kurz bude trvať cca do 14:00. Čas je naozaj orientačný a bude závisieť od šikovnosti a množstva otázok, na ktoré budeme odpovedať. Bude na vás čakať aj malé občerstvenie.

Upozornenie

Workshop nie je vhodný pre tehotné ženy. Ak sa workshopu nebudete môcť zúčastniť, je potrebné nám to povedať najneskôr týždeň vopred alebo si za seba nájsť náhradu, inak budete musieť kurz uhradiť. Platbu môžete urobiť hotovosťou na mieste alebo prevodom na účet po zaslaní nami vystavenej faktúry. Je potrebné skontrolovať aj spam v maily. Ak sa na workshop nezmestíte, napíšte nám mail, pri dostatočnom množstve sa vieme dohodnúť na ďalšom termíne. Prosím pri platbe prevodom uviesť v poznámke číslo faktúry a vaše meno.